Choď na obsah Choď na menu
 


Leto vo farbách

8. 8. 2008

Vo sviežich farbách

28/2008
Leto prirodzene láka na využívanie veselých farieb, a to nielen pri oblečení, ale aj v šminkách. Ukážeme vám, ako budete pomocou malého množstva kozmetiky pripravená k vode i na letný večierok.

 

Na pláž

Ružová princezná

Základ tvorí ľahký mejkap s obsahom UV filtra, ktorý jemne prekryje drobné nedostatky pleti a pritom jej poskytne ochranu pred silným slniečkom. Preto by ste naň nemali pred odchodom na pláž v žiadnom prípade zabudnúť. Na celé pohyblivé viečko naneste vodovzdorný trblietavý ružový očný tieň a rozotrite ho dostratena. Vonkajší kútik oka zvýraznite svetlosivou očnou ceruzkou. Vodovzdorná maskara dodá očiam hĺbku. Na horné mihalnice ju naneste vo dvoch vrstvách, pričom na tie spodné postačí len jedna vrstvička. Nakoniec naneste na pery ružovkastý lesk s efektom vlhkých pier. S týmto jemným líčením si získate srdce nejedného plavčíka.

Zlaté mámenie

Ako prvé si na tvár naneste opaľovací krém, prípadne mejkap s UV filtrom, aby ste predišli poškodeniu pokožky. Na pláži sa lesku nemusíte báť, z tohto dôvodu sú vhodné momentálne veľmi módne zlaté odlesky. Ak ste brunetka, hor sa do toho. Celé pohyblivé viečko orámujte vodovzdorným zlatým tieňom, ktorý rozmažte dostratena až k obočiu. Spodné viečko zvýraznite zlatou očnou ceruzkou. Na mihalnice naneste zhusťujúcu vodovzdornú maskaru a na pery už len lesk so zlatými trblietkami.

Na párty

Disko kráľovná

Po návrate z pláže väčšinou zostáva len málo času pred odchodom na večeru, ktorá v dovolenkových letoviskách zvyčajne pokračuje animačným programom a zábavou. V tomto prípade postačí, ak si vaše plážové líčenie trochu zvýrazníte sýtou tyrkysovou, a môžete vyraziť. Z tváre si odstráňte pot špeciálnym obrúskom. Pleť poprášte transparentným púdrom, ktorý ju príjemne zmatní, pričom lícne kosti zvýraznite perleťovou ružovou farbou na líčka. Na výraznejší efekt si môžete tvár poprášiť aj púdrom s rozjasňujúcimi trblietkami. Ale s mierou! Na očiach si nechajte základ z ružových tieňov, len ich zvýraznite tyrkysovou ceruzkou, ktorú ťahajte po spodnej línii pohyblivého viečka, pričom linku vo vonkajšom kútiku jemne predĺžte. Na hlbší pohľad si naneste do stredu horného pohyblivého viečka očný tieň v rovnakom odtieni ako ceruzka. Prechod medzi ružovým a modrým tieňom rozotrite dostratena. Pri výrazných očiach si vystačíte len s bezfarebným leskom na pery. S takýmto líčením budete neprehliadnuteľná.

Morská panna

Tvár poprášte transparentným púdrom alebo bronzovačom, aby pekne vyniklo vaše opálenie. Oči nechajte orámované zlatou ceruzkou. Na rozjasnenie pohľadu vtrite pod obočie jemný poprašok zlatého očného tieňa. Potom naneste do vonkajšieho kútika oka smaragdovozelený očný tieň, ktorý rozotrite smerom k vnútornému kútiku dostratena. Nezabudnite na zhusťujúcu špirálu. Na pery naneste trblietavý broskyňový lesk.