Choď na obsah Choď na menu
 


Leto vo vlasoch

8. 8. 2008

Leto vo vlasoch

24/2008
Aj v letných horúčavách chceme byť krásne a upravené. Týka sa to nielen vzdušnej módy a sviežeho mejkapu, ale aj účesov. Prinášame vám zaujímavé inšpirácie, ktoré ozvláštnia rovné i vlnité vlasy.

 

S romantickou ozdobou

S týmto účesom určite zabodujete najmä u mužskej časti populácie, pretože vyzerá neodolateľne! Vytvoríte ho veľmi jednoducho: vlasy sčešte do strany a upevnite na boku gumičkou. Nad chvost pripevnite ozdobný alebo živý kvet. Ofinu tiež načešte mierne do strany a zalakujte.

Ležérne zopnuté

Tento účes je vhodný najmä pre majiteľky jemných polodlhých alebo dlhých vlasov a efektne vyzerá s prestrihanou ofi nkou. Nad ušami nechajte spustené tenké pramienky. Vlasy na bokoch hlavy sčešte dozadu, jemne skrúťte a zopnite ich ozdobnou sponkou.

Roztopašne strapatá

Ak sa chystáte stráviť deň pri vode, rozpustené vlasy by vám mohli prekážať, preto si vytvorte kreatívnu obmenu plážovej klasiky. Vlasy zopnite na temene hlavy štipcom, do voľných končekov zapracujte gél a ležérne ich rozstrapaťte navrchu hlavy.

Sólo pre vlnky

Husté a vlnité vlasy sa upravujú ťažšie, preto ich pred samotnou úpravou skroťte pomocou stylingového prípravku na vlny, ktorý nanesiete do navlhčených pramienkov. Na boku ich rozdeľte cestičkou a nechajte spustené dva hustejšie pramene. Vlasy navrchu hlavy jemne natupírujte a vzadu ich upevnite sponou alebo gumičkou.

So slnečným šarmom

Aj obyčajný vrkoč získa celkom iný šmrnc, ak si ho vytvoríte nie klasicky vzadu, ale na boku hlavy. Vlasy si jednoducho rozdeľte cestičkou, sčešte ich do strany a za uchom si zapleťte vrkoč. Na jeho koniec pripevnite ozdobu alebo ešte lepšie živý kvet, ktorý bude ladiť s oblečením.

Pre aktívne

Efektnú obmenu tradičného konského chvosta určite privítajú napríklad plážové volejbalistky. Vlasy napevno stiahnite na temene hlavy gumičkou. Oddeľte pramienok vlasov, obtočte ním chvost a zospodu upevnite sponkou. Vlasy