Choď na obsah Choď na menu
 


Čítanie z pier: žiješ zdravo?

8. 8. 2008

Čítanie z pier

7/2008
Vezmite do ruky zrkadlo a zahľaďte sa na svoje pery. Prezradia vám mnoho o vašom zdraví. Keďže je na nich tenšia pokožka než na iných častiach tela a majú len málo mazových žliaz, citlivo reagujú na akékoľvek zmeny v organizme.

 

Problém: NATRHNUTÉ KÚTIKY ÚST

Príčina: Nedostatok železa. Jasným dôkazom jeho deficitu je aj trvalá únava, zlá koncentrácia, bledosť, bolesti hlavy, lámanie nechtov či vypadávanie vlasov.

Liečba: Zaraďte do jedálneho lístka viac vnútorností, hovädzieho mäsa, morských rias, šošovice, špenátu, hríbov, tekvicových a slnečnicových semien, pistácií, mandlí a sušeného ovocia.

Problém: MODRAVÉ ALEBO BLEDÉ PERY

Príčina: Zlá cirkulácia krvi.

Liečba: Pravidelné športovanie by ste tentoraz mali zobrať vážne. Ak si k nemu naordinujete aj potravinový doplnok s Ginkgom biloba, ktoré podporuje cirkuláciu krvi, už sa vás nikto nebude pýtať, či ste jedli čučoriedky.

Problém: POCIT NAPÄTIA, SVRBENIA A PÁLENIA

Príčina: Začínajúci herpes.

Liečba: Hneď ako sa objavia uvedené príznaky, naneste na postihnuté miesto prípravok proti oparom (kúpite ho v ktorejkoľvek
reklama
lekárni). Ak ho použijete včas, zabránite vírusu herpes simplex preniknúť do buniek a rozmnožovať sa. Vďaka tomu sa vám pľuzgier nevytvorí vôbec, alebo bude iba minimálny.

Problém: SUCHÉ A POPRASKANÉ PERY

Príčina: Horúce slnko, dehydratácia, prípadne alergia.

Liečba: Pri najbližšej návšteve drogérie alebo lekárne si nezabudnite vypýtať balzam na pery, najlepšie s UV filtrom. Okrem toho by ste mali piť dostatok vody, lebo „keď je sucho vnútri, je sucho aj vonku“. Ak tieto opatrenia nezaberú, môžu byť popraskané pery výsledkom alergie na jedlo, váš obľúbený rúž alebo kovy nachádzajúce sa v príbore, ktorý používate. Odporúčame navštíviť alergiológa.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.