Choď na obsah Choď na menu
 


Joga pre dvoch

6. 8. 2008

 

 

 


Tréning vo dvojici je zábava a nabije vás pozitívnou energiou! Vyskúšajte nový trend a do cvičenia zapojte svojho priateľa, sestru či kamarátku.

 

Cvičiť spolu sa oplatí!

Spoločný tréning blahodarne pôsobí na psychiku a stabilizuje hormonálny systém. Podporuje prúdenie energie, čím posilňuje vlastné regeneračné sily organizmu a spomaľuje starnutie.

ENERGETICKÝ OBLÚK

Posilňuje nervy a uvoľňuje stuhnutia spôsobené stresom
Sadnite si oproti sebe na päty, kolená sa zľahka dotýkajú. Ruky vystrite nahor a spojte ich končekmi prstov. Pozerajte si do očí, zhlboka a rovnomerne dýchajte. V tejto pozícii zotrvajte 2 minúty. Na záver sa zhlboka nadýchnite a zadržte dych na 10 sekúnd. Pomaličky vydýchnite. Zopakujte 5-krát.

STREČINGOVÁ VZPRUHA

Naťahuje svalstvo celého tela a uvoľňuje ischiasový nerv (v joge nerv života)
Sadnite si oproti sebe, rozkročte sa a chodidlá spojte s partnerovými. Chyťte sa za ruky a pozerajte si do očí. S nádychom sa zakloňte (pozor na rovný chrbát!) a ťahajte partnera do predklonu. S výdychom sa vystriedajte. Cvičte 3 minúty.

KOLÍSKA

Posilňuje chrbát a zlepšuje koordináciu
Postavte sa chrbtami k sebe a chyťte sa za ruky. Jeden z partnerov sa s nádychom postaví na špičky a s intenzívnym výdychom sa vráti do východiskovej polohy. Vystriedajte sa a cvičte 3 minúty bez prestávky.

BOŽSKÝ TANEC

Prináša upokojenie a zlepšuje rovnováhu
Postavte sa oproti sebe a pozerajte si do očí. Zdvihnite ľavé koleno, aby stehno bolo vo vodorovnej polohe so zemou. Predpažte ľavú ruku a uchopte zápästie partnerovej vystretej ruky. Pravú ruku pokrčte do pravého uhla smerom hore a narovnajte prsty. V tejto polohe vydržte 3 minúty. Vymeňte strany a zopakujte.

HOJDAČKA

Uvoľňuje chrbticu a dodáva novú energiu
Sadnite si do tureckého sedu a oprite sa chrbtami. Ruky si voľne položte na stehná a zatvorte oči. Jeden z partnerov sa s nádychom hlboko zakloní, druhý predkloní. V tejto pozícii zotrvajte jednu minútu, pričom dbajte na rovnomerné dýchanie. Vymeňte strany a 5-krát zopakujte.

 

Komentáre

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.