Choď na obsah Choď na menu
 


Precvíč si chrbticu každý deň!

6. 8. 2008

Precvičte si chrbticu každý deň.

Ľahnite si na chrbát, ruky sú položené vedľa trupu. Kolená pokrčte a priťahujte ich k hrudi. Vystrite a opäť pomaly položte na zem. Snažte sa pri tom ležať tak, aby ste sa v drieku nedotýkali zeme.

Ľahnite si na pravý bok, podoprite sa lakťom pravej ruky a ľavú ruku položte čo najďalej od tela. Nohy sú vodorovne s trupom. Ľavú nohu dvíhajte čo najvyššie bez toho, aby ste pohybovali alebo sa prehýbali v panvovej časti. Na každú stranu opakujte aspoň 20 krát.

Ľahnite si na brucho a podoprite sa vystretými rukami. Trup s nohami tvoria jednu líniu, takže sa zeme dotýkate len špičkami. Následne striedavo dvíhate ľavú a pravú nohu smerom k boku bez krčenia kolien. Urobte čo najväčší oblúk.

No aj pri správnom držaní tela sa občas stane, že je chrbát unavený, preťažený a potrebuje relaxáciu. Tiež si môžete pomôcť jednoduchými cvikmi zameranými na svalstvo chrbtice, brušné svalstvo a driek.

Ľahnite si na podložku a nohy v kolenách mierne pokrčte. Ruky sú položené voľne vedľa tela. Pomaly vzpažujte a zároveň dvíhajte hornú polovicu tela. Trup, ruky a hlava sú v jednej línii.
 
Opäť si ľahnite na podložku, nohy v kolenách pokrčte, chodidlá sú mierne od seba. Ruky sú voľne vedľa tela. Panvu dvíhajte tak, aby bola v jednej línii so stehnami a trupom.

Tento cvik môžete obmieňať nasledovne: spolu s panvou dvíhajte súčasne obe ruky do predpaženia. Posilníte tak nielen chrbtové, ale aj brušné a stehenné svalstvo.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.