Choď na obsah Choď na menu
 


Rady, ktoré vám pomôžu schudnúť

8. 8. 2008
 

5 rád, ktoré vám pomôžu schudnúť

18/2008
Podľa štatistík každá druhá žena nie je spokojná so svojou hmotnosťou. Neznamená to však, že je hneď ochotná vrhnúť sa na drastickú diétu. Napokon, to nie je ani potrebné. Ukážeme vám, ako môžete bez stresu urobiť niečo pre svoju postavu.

Určite máte vo svojom okolí kamarátku či známu, ktorej sa podarilo schudnúť. Zrejme by vám poradila práve toto:

Spite doružova

Predovšetkým sa snažte dobre vyspať. Americkí vedci tvrdia, že od množstva spánku závisí spaľovanie tukov v tele. Optimálne je spať 7 hodín denne, pretože kratší spánok znižuje hladinu hormónu leptínu. Ten potláča hlad a je motorom na spaľovanie tukov.

Veľa pite

Samozrejme, že to už dávno viete. No ruku na srdce, koľké z vás skutočne prijmú denne dva až tri litre tekutín? Dehydratácia sa netýka len vašej pleti! Telo jednoducho potrebuje vodu. Ona je tou dynamickou zložkou vašej látkovej premeny a odvádza všetky škodliviny z tela. Uvidíte, že keď budete viac piť, budete oveľa aktívnejšia.

Prijímajte jód

Hormóny štítnej žľazy, tyroxín a trijódtyronín, po uvoľnení do krvného obehu pôsobia priamo na bunky a stimulujú ich funkciu a
reklama

Reklama

energetickú spotrebu. Na správnu tvorbu týchto hormónov je potrebný dostatočný príjem jódu.

Často relaxujte

Poznáte to. Čím viac stresujete, tým viac priberáte. Telo totiž pri neustálej záťaži zväčšuje svoje tukové zásoby. Preto si hocikedy cez deň urobte prestávku, napíšte na papier, čo vás stresuje, alebo sa niekomu vyrozprávajte. Veľmi dobré sú aj uvoľňovacie techniky.

Jedzte pravidelne

Ak jete iba raz denne, tak naučíte svoj organizmus vynikajúco ukladať tuk. Jediné jedlo totiž telo automaticky uloží na horšie časy. Preto jedzte trikrát denne a medzi týmito hlavnými jedlami si doprajte malé desiate. Majte po ruke vždy kúsok ovocia či zeleniny.