Choď na obsah Choď na menu
 


Fergie

12. 8. 2008

Čau, no asi mi tu chýba niečo o Fergie. Je to super speváčka a mohla by si tu niečo dať. Napríklad texty piesní, videá a podobne. Vopred ďakujem.

Nicol

 

                                                                Fergie

Obrázok Fergie, občianskym menom Stacy Ann Fergusonová sa narodila 27. marca 1975 v Hacienda Heights, v Kalifornii. Jej rodičia Terri a Pat posmeľovali Stacy a jej mladšiu sestru Danu, aby sa nebáli uspieť v zábavnom priemysle. Stacy začala svoju hereckú kariéru ako osemročná.

V Saturday morning cartoon The Charlie Brown and Snoopy Show prepožičala svoj hlas postavičke Sally, takisto ako neskôr v roku v televíznych dokrútkach: It´s Flashbeagle (1984), Snoopy´ s Getting Married (1985). V roku 1984 sa objavila v reklame na Rice Krispies a spolu s ostatnými vychádzajúcimi detskými hviezdičkami naspievala pilotný singel k televíznej šou Kids Incorporated. V tej istej šou sa zúčastňovala napríklad aj Jennifer Love Hewittová. V roku 1986 sa objavila v hororovej komédii Monster a o tri roky neskôr skončila aj s účinkovaním v Kids Incorporated. Odišla, aby si užila svoj obyčajný teenagerský život.

Napriek sľubne vyvíjajúcej sa hereckej kariére, Stacy nikdy nezabudla na svoju najväčšiu vášeň - hudbu. V roku 1997 s bývalými kolegyňami z Kids Incorporated založila skupinu Wild Orchid a v tom istom roku im už vyšiel aj rovnomenný debutový album. O necelých dvanásť mesiacov neskôr bol na svete ďalší s názvom Oxygen. Pesnička Declaration z tohto albumu naozaj zabodovala, objavila sa dokonca aj v jednej časti seriálu Beverly Hills, 90210.
V roku 2001 po rozpade Wild Orchid sa Stacy dostala do psychickej krízy... No snažila sa ostať vo svete hudby. Z času na čas si vypomáhala ako tanečníčka, inokedy spievala vokály na mnohých podujatiach v Los Angeles. A práve na jednom z nich stretla Will.i.am-a a z Black Eyed Peas.

Začala sa písať história súčasnej skupiny Black Eyed Peas, ktorá tento názov používa od roku 1995, keď do skupinyprišli Taboo a Kim Hill. Stacy sa po vystúpeniach často stretávala s Willom, ktorý ju  pozval, aby to s jeho triom vyskúšala. Po piatich spoločnýchnahrávkach ju skupina vyzvala, aby s nimi ostala nastálo. Stacy prijala nové meno Fergie (číta sa  tvrdo, pretože je odvodené z jej priezviska Fergusonová). Potom ako Hill opustil skupinu, trvalo americkej formácii dva roky, aby na trh uviedli svoj tretí album Elephunk už aj s úžasným hlasom sesternice Fergie.

Black Eyed Peas sa po pilotnom singli Where´s the Love, ktorý naspievali s Justinom Timberlakeom, začali stávať pojmom v najrozšírenejších kruhoch. Napriek spoločnému úspechu, Fergie dúfa, že sa jej podarí preraziť aj ako sólistke. Nasvedčuje tomu aj jej prvý sólový album The Dutchess, ktorý vydala tento rok a jeho pilotný singel, ktorý už poriadne mieša poradia najhranejších pesničiek v rádiách – London Bridge.

 

 

Embedding disabled by request
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.