Choď na obsah Choď na menu
 


Piercing

6. 8. 2008

Piercing: Môže priniesť piercing aj zdravotné riziká?

piercing Piercing je v dnešnej dobe ozdoba tela, pre niekoho to môže byť životný postoj piercing, pre iného zesa môdny tred. Avšak piercing z pohľadu lekárov je nevhodný zásah do ľudského organizmu. Piercing ako symbol moci nieje žiadnov novinkou, piercing je forma ozdobovania tela známa staročia. Piercingom sa zdobili už v dávnych dobach a piercing používali zdobili sa piercing Inkovia v Peru, či Aztékovia a Mayovia v Mexiku. Niektorý obyvatelia Papuy verili že piercing im pomáha získavať silu, piercing im pomáhal dodávať silu a rýchlosť. Tieto tradície piercing sú z náme aj od mnohých afrických kmeňov. Kde piercing používali pri skladaní skúšky dospelosti. Piercing niesol rituálny význam. Dnešna podoba Piercing sa začala propagovať koncom 19 storočia v USA. V Európe sa piercing pripisoval homesoxuálom prípadne sadomasochistom.

Piercing: Starostlivosť o piercing

 Či už sa jedná o akú koľvek formu piercing u každá prepichnutá časť tela piercingom si vyžaduje dôkladnú starostlivosť. Veľmi dôležitý je pristup prepichnutého miesta s vodou, ktorý je veľmi nežiadúci piercing. Prvé dni by sa piercingu nemalo ani dotýkať a mala by sa manipulácia s piercingom znížiť na minimum. Dbať na dezinferkciu piercingu. Alkohol sa s kontaktom s piercing aj v čase prepichnutia vyhýbajte aj ked alkohol pôsobi ako dezinfekčný prostriedok. Najlepšie ošetrenie prepichnutého miesta piercingom je slanou vodou.

Obrázok 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrázok  

 

 

 

 

 

 

Obrázok

 

 

 

 

 

 

 

Obrázok 

 

 

 

 

 

 

Obrázok

 

No tak takto sa to robí

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrázok 

 

 

 

 

 

 

Obrázok

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

no..

(Diduška, 25. 10. 2008 10:32)

niektoré tie obrázky sú fakt nechutné:) Piercingy sú pekné ale iba v minimálnom množstve. Mne sa páči napríklad do nosa, nad peru alebo do pupku:] ale nedala by som si to..zle znášam bolesť xD

pirs

(kit, 13. 9. 2008 17:12)

fuuj...